Co je to liposomální kolagen?

Co je to liposomální kolagen?

lipo-kuzeStruktura lidské kůže

Kolagen je strukturní bílkovina, která je vnitřní stavební hmotou kůže. Proto je jako aktivní složka přípravků pro péči o pleť již dlouhou dobu pod kosmetologickým drobnohledem. Avšak vzhledem k velikosti molekuly bylo její použití v kosmetice založeno hlavně na vnějším použití.

 

Kolagenový film vytvořený na povrchu pokožky měl za úkol vizuálně redukovat vrásky a vyhlazovat povrch pokožky. Rychle se však ukázalo, že k tomu, aby mohl plnit regenerační funkci a působit proti vráskám, musel by být dodáván pomocí injekce do cílového místa působení.

Dostat se hlouběji, působit lépe

Dodat kolagen hluboko do kožních buněk během aplikace kosmetického přípravku pouze pomocí manuální metody bylo dosud nemožné a zdálo se, že je to opravdová výzva. Nalezené řešení spočívá v rozdělení kolagenové bílkoviny z rybí kůže na menší frakce a poté uzavření těchto frakcí do jedinečného nosiče, kterým jsou liposomy. Tato stručně popsaná vícestupňová operace vedla k vytvoření Liposomal Collagen Complex, prvního komplexu peptidů rybího kolagenu v liposomálním nosiči na světě. Po bezpočtu testů, již jako inovativní aktivní složka v přípravcích Larens a Larens Professional, se LCC stal skutečnou revolucí v kosmetologii. Liposomal Collagen Complex umožnil překonat kožní bariéru a dodat kolagenovou bílkovinu do hlubších vrstev kůže. 

 

Proč liposomy?

Existuje důvod, proč se zájem při hledání ideálního nosiče pro frakce kolagenové bílkoviny soustředil na liposomy. Obal liposomálního nosiče je téměř totožný se strukturou kůže. Je složen z lipidové dvojvrstvy a je ideálním nosičem pro látku uzavřenou uvnitř. Fosfolipidová vrstva se zabuduje do kožních buněk a bioaktivní frakce peptidů kolagenu uzavřené v liposomu jsou transportovány do cílového místa svého působení.

 

Víc než kolagen

Je důležité zmínit, že Liposomal Collagen Complex to nejsou pouze peptidy rybího kolagenu, ale také dekorin, lumikan, histony a aminokyseliny. Možnost dopravení takového komplexu hluboko do struktury kůže přináší účinky, které stárnoucí, poškozená nebo oslabená kůže skutečně potřebuje. Významná je také schopnost bioaktivních peptidů kolagenu aktivovat bílkoviny HSP, tzv. "stresové proteiny". Tyto proteiny se přirozeně vyskytují v těle a aktivují se ve stresových situacích. Peptidy jsou schopné je stimulovat k akci, což je mimořádně příznivé pro kůži. Jsou také zodpovědné za urychlení regeneračních procesů kůže, jako je např. aktivace fibroblastů pro syntézu kolagenu.

 

Liposomal Collagen Complex se díky synergickému účinku všech svých složek zaměřuje na regeneraci a působení proti stárnutí a v kombinaci s geniálním nosičem, který umožňuje překonat kožní bariéru, je jedinečným nástrojem v boji proti stárnutí kůže.

https://www.zdrava-krasa.eu/lipocoll-serum-30-ml/  lipocol serum