Co to jsou liposomy?

liposomy

Liposomy mají schopnost proniknout do hlubších struktur kůže, kde se rozloží jejich obal a uvolňují se látky, které jsou v nich
uzavřené.

Jsou ideálními nosiči těchto frakcí do jedinečných aktivních látek připomínají mikroskopické kuličky. Jsou obklopeny dvojitou lipidovou membránou, téměř identickou s membránami biologickými. Díky tomu účinně pronikají do hlubších vrstev kůže, kam dopravují cenné aktivní látky. Tento proces sám o sobě poskytuje prodloužený čas.

Primárně se liposomy používaly v medicíně a farmacii k přepravě léčivých látek, protože umožňují správné uvolňování látek a tím se prodlužuje doba působení přípravku. Později byl objeven potenciál liposomů jako nosičů používaných v kosmetice a doplňcích stravy. Dnes tedy můžeme využít jejich plnou účinnost a potenciál.

 

Liposomální kolagen

Kolagen je strukturní bílkovina, která je vnitřní stavební hmotou kůže. Ale s ohledem na velikost molekuly bylo jeho použití v kosmetice založeno hlavně na vnějším působení - vytváření filmu na pokožce. Dopravit kolagen hluboko do kožních buněk pouze pomocí manuální metody při aplikaci kosmetického přípravku bylo dosud nemožné a zdálo se, že je to skutečnou výzvou.

Nalezené řešení spočívá v rozdělení kolagenové bílkoviny z rybí kůže na menší frakce a poté uzavření těchto frakcí do jedinečného nosiče, kterým jsou liposomy. Zde stručně popsaná vícestupňová operace vedla k vytvoření Liposomal Collagen Complex (LCC), prvního komplexu peptidů rybího kolagenu v liposomálním nosiči na světě.

Po bezpočtu testů, již jako inovativní aktivní složka v přípravcích Larens a Larens Professional, se LCC stal skutečnou revolucí v kosmetologii

Vytvoření přípravků LipoColl Serum PRO a LipoColl Serum pro domácí použití s působivým obsahem liposomálního kolagenu: 50% a 20%, založené výhradně na přírodních ingrediencích, učinilo značku populární v celosvětovém měřítku.Komplexní péče

Správné fungování organismu má významný vliv na stav pokožky. Proto bychom při péči o ni neměli zapomenout na správnou výživu a doplňky stravy. Nejdůležitější jsou přínosy doplňování vitamínu.

vitamin c

Díky svým silným antioxidačním vlastnostem je to vynikající prostředek proti volným radikálům, které jsou zodpovědné za proces stárnutí tkání, včetně kůže. Vitamin C je také základním substrátem pro syntézu kolagenu v těle. Pokud se však používá nesprávně a v příliš vysokých dávkách, zvyšuje se riziko usazování kamenů v močovém traktu a ledvinách. To může vést až k tvorbě ledvinových kamenů.

nutrivi cLipovitum C od Nutrivi obsahuje vitamín C, ale v inovativní receptuře uzavřené v liposomech.

Díky této formě zajišťuje vyšší účinnost, biologickou dostupnost a delší dobu působení přípravku. Nezatěžuje ledviny, protože metabolismus liposomálního vitamínu C probíhá až v tenkém střevě.

Potenciál liposomů v kosmetice a doplňcích stravy byl zjištěn teprve nedávno, což nemění nic na skutečnosti, že jejich účinnost byla vědecky prokázána. Tyto nosiče se používají v kosmetice, jejíž výrobci dávají přednost inovacím a účinnosti. 

 

https://www.zdrava-krasa.eu/lipovitum-c-100-ml/